Poetická česká krajina

Resort Čapí hnízdo je zasazen do „typicky české“ krajiny. Pohled přes pastviny a louky na lesy zvedající se na obzoru vzbuzuje kouzelný dojem. Klid a harmonie, které okolní krajina vyzařuje, dávají zapomenout na dny všedních starostí a vrací příjemné vzpomínky na chvíle strávené v kontaktu s přírodou.

Přírodní rezervace, hrady a zámky

Čapí hnízdo se nachází na území přírodního parku Džbány – Žebrák, kde kromě chráněného čápa můžete vidět též vzácného ledňáčka říčního, rosničku zelenou a také čipernou vydru říční.

Okolní krajina má takřka podhorský charakter. Jsou tu rozsáhlé lesní plochy a louky s remízky a rybníky. Nedaleko ležící přírodní rezervace Podhrázský rybník představuje důležitou zastávku tažných vodních ptáků.

Místní kraj má i své hrady a zámky, jejichž komnaty a vybavení jsou přístupné veřejnosti. Vydat se můžete třeba na výlet na zámek Konopiště, honosné poslední sídlo rakouského arcivévody, nebo na hrad Český Šternberk, který byl domovem jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů.

Zvířata na farmě

Resort Čapí hnízdo nabízí důvěrný kontakt s přírodou, který nám, lidem žijícím v moderním, uspěchaném světě, mnohdy chybí. Na Čapím hnízdě chováme nejen mnoho druhů ušlechtilých plemen koní, skotu, ovcí a koz, ale třeba i lamy či nejrůznější králičí plemena. Naší chloubou jsou tyrolští koně haflingové, kteří se pravidelně umísťují na předních příčkách mezinárodních výstav koní. Na pastvinách nebo ve stájích uvidíte také anglického plnokrevníka, kladrubské koně anebo oblíbené plemeno irských farmářů – irského coba. Děti potěší nejen naši poníci, ale také hospodářská zvířata nebo nejrůznější zvířecí druhy v naší malé zoo Labyrint v přilehlém Ekocentru.

Zoo Labyrint a naučná stezka

Příroda pro nás hodně znamená. Její rozmanité bohatství je třeba chránit. Součástí areálu farmy Čapí hnízdo je Ekocentrum, jehož lektoři zajišťují průvodcovství a ekologickou výchovu jak pro školy a veřejnost, tak pro hotelové hosty.

Součástí areálu je naučná stezka procházející různými biotopy a expozicemi hospodářských zvířat i volně žijících živočichů a také malá zoo Labyrint, kde našli útočiště nejen poranění ptáci ze širokého okolí, ale třeba i vydra, liška či divočák.

Návštěvní doba

Veřejnost:

duben–červen so–ne 10–17 hod.
červenec–srpen út–ne 10–17 hod.
září–říjen so–ne 10–17 hod.
listopad–březen zavřeno
   

Školy a zájezdy:

duben–říjen po–pá 8–15 hod.

Vstupné:

děti od 3 let 80 Kč, dospělí 120 Kč, rodinné 350 Kč.

Kontakt: ekocentrum@capihnizdo.cz, +420 731 738 225

Fotogalerie